Опубліковано

Варіанти автоматизації

Для зовсім  маленьких торговельних точок часто вистачає лише  касового апарату. Це здається ідеальним рішенням – простий в користуванні автономний пристрій дає можливість здійснювати облік, формувати звіти та вчасно передавати інформацію у фіскальні органи.

Але коли бізнес починає розширюватись, касового апарата перестає  вистачати. Тоді актуальним стає питання  про автоматизацію торгівлі.

Автоматизація це завжди перехід бізнесу на новий рівень.  Але не варто створювати систему з нуля.  Існує  достатня кількість готових рішень для різних видів бізнесу: від невеличких торгівельних палаток  до мережевих супермаркетів. Ми допоможемо вам визначитись, яке саме рішення підходить для вас.

Розглянемо деякі варіанти.

Автоматизація малої торгівельної точки.

Це варіант зручний для маленького магазину, палати, павільйону, кафе-бара,  де робочі місця касира та товарознавця суміщені.

Для організації роботи необхідні : комп’ютер або ноутбук (робоче місце касира), програмне забезпечення, сканер штрих-кодів, фіскальний реєстратор або принтер чеків.

Програмне забезпечення може встановлюватись і на комп’ютер клієнта. Тоді необхідність докуповувати комп’ютер відпадає.  Як бачите, потрібна зовсім невелика кількість обладнання. Переваги такого варіанта –  немає необхідності  придбання надсучасної недешевої техніки, бо   програмне забезпечення не спеціалізоване і може працювати навіть на не дуже потужному комп’ютері.

Такий варіант автоматизації оптимальний для магазинів у яких відсутні структурні підрозділи – віддалені склади, відділи збуту: якщо у вашому розпорядженні невеликий торговий зал та єдиний склад, а функції продавця і товарознавця суміщені. Тоді на одному комп’ютері будуть  суміщені також і робочі місця продавця та товарознавця. Це значно економить кошти на автоматизацію.  Все програмне забезпечення встановлюється на один комп’ютер, немає потреби тягнути мережу  і,  в залежності від того, яку операцію ви виконуєте – продаж  чи прийом товару – ви можете працювати або в програмі касира або в робочому просторі товарознавця.

Недолік такої автоматизації: прийом товару і продажі неможливо здійснювати одночасно. Крім цього в випадку збою комп’ютера виходить зі строю вся система.

Ще одне зауваження, такий варіант не підходить,  якщо ви плануєте в майбутньому розширення магазину або організацію додаткових складів.

Якщо ви сам собі продавець, товарознавець і директор, і розширення бізнесу вас не цікавить, це рішення оптимальне для вас.

Наші спеціалісти допоможуть підібрати конкретні компоненті системи і програмні і апаратні. Познайомлять з конкретними  моделями фіскальних реєстраторів і сканерів, в разі необхідності зберуть комп’ютер-робоче місце касира. Ми запропонуємо також оптимальне програмне рішення – при необхідності адаптуємо програму до ваших потреб.

 

Автоматизація від мінімаркету до супермаркету

Це самий розповсюджений та самий ефективний спосіб автоматизації процесу торгівлі та обліку. Він однаково підходить для  магазинів, фітнес-центрів, офісів, тощо.

Приведемо в якості прикладу декілька типових рішень і прокоментуємо необхідність придбання саме такого обладнання.

Для початкового рівня автоматизації мінімаркету необхідні торгове місце касира та торгове місце товарознавця зв’язані мережею чи з можливістю обміну даними по Інтернету.

Так розділення дає можливість одночасно здійснювати продажі і в режимі реального часу вести облікові операції.

Робоче місце касира зазвичай складається з комп’ютера (міні комп’ютера), сканера штрих-коду, фіскального реєстратора або чекового принтера та грошового ящика.

Робоче місце товарознавця крім комп’ютера включає сканер штрих-кодів.

В цьому варіанті необхідно дуже відповідально підходити до вибору програмного забезпечення.

Програмне забезпечення робочого місця касира (Фронт офіс) має бути зручним, інтуїтивно зрозумілим, для того, щоб навіть людина, що не має спеціальної освіти могла спокійно працювати з обладнанням та програмою.

Програмне забезпечення місця товарознавця більш важливий момент, бо саме там здійснюється  процес автоматизації. Як правило робочий простір товарознавця включає комп’ютер і сканер.

В програмі товарознавця відбувається оприбуткування товару на склад, формування роздрібної ціни, присвоюються штрих-коди товарам, завантажуються довідники товарів та штрих-коди в комп’ютер касира, обробляються звіти касира про продажі, формуються звіти про роботу магазина.

Як і в попередньому варіанті наші спеціалісти нададуть всі необхідні консультації, здійснять підбір обладнання та програмного забезпечення.

Більш розширений варіант автоматизації магазина.

Якщо магазин здійснює торгівлю не тільки роздрібними харчовими продуктами, але й ваговим товаром та товарами господарського призначення, для нього більш підходить наступний варіант автоматизації.

Тут для пришвидшення обслуговування потоку покупців додано друге місце касира. Крім того, друга каса підвищує надійність системи – в випадку виходу зі строю одної з кас, завжди є можливість вести торгівлю з другої.

Також додано ваги з друком термоетикеток. Такі ваги після зважування товару друкують етикетку, на який вказані назва товару, його вага, ціна та штрих код – вся інформація, яка необхідна для того щоб касир пробив цей товар, і він списався зі складу в програмі товарознавця.

Ще одна важлива річ, додана до обладнання в цьому варіанті автоматизації – принтер етикеток. Часто такий пристрій незамінний. Коли асортимент товару великий наявність на товарі штрих-коду дуже полегшує і пришвидшує роботу всього магазину. Вибір принтера важливий, від цього залежить наскільки добре буде зчитуватись штрих-код з етикетки.

Крім цього обладнання вам можуть знадобиться блоки безперебійного живлення для комп’ютерів, що підвищить надійність системи, та обладнання для організації мережі.

Для супермаркетів, мереж магазинів тощо, краще підходить більш розширений варіант, що включає в себе потужний сервер, обладнання для прийому та переобліку товару (наприклад – термінал збору даних), декілька вагів – в торговому залі та в зоні фасування товару.

Як бачите, існує багато варіантів автоматизації. Наші спеціалісти допоможуть вам визначитися з конкретним варіантом, здійснять підбір обладнання та програмного забезпечення. Також можливий виїзд на торгову точку, прокладання мережі, монтування обладнання та  повний запуск всієї програмно-апаратної системи.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *