ФОПів, що встановлять касові апарати, хочуть звільнити від штрафів на рік
У Раді зареєструють законопроєкт, яким хочуть звільнити ФОПів від штрафів щодо використання касових апаратів до кінця 2022 року.
Про це спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив у залі ВРУ 26 січня, голова Податкового комітету Данило Гетманцев в кулуарах Ради.
Стефанчук заявив, що законопроєкт зареєструють у Раді до кінця дня 26 січня. А саме, фізосіб-підприємців, для яких використання касових апаратів (РРО) є обов’язковим з 1 січня, не будуть штрафувати за порушення до кінця року.
Єдина умова – встановити РРО або ПРРО (програмні РРО) до 1 лютого 2022 року.
Гетманцев пояснив, що він уже вніс відповідну поправку. За його словами, залишилося декілька тисяч таких ФОПів.
“Це буде такий адаптаційний період для всіх, хто встановив до цього періоду РРО та ПРРО”, – додав він.
Гетманцев також наголосив, що жодних перемовин стосовно скасування чи відтермінування системи не може бути.
Читайте більше у статті ЕП: Частину ФОПів зобов’язують з 1 січня користуватись касовими апаратами: як їх вибрати. Інструкція
Нагадуємо:
Народний депутат, голова податкового комітету Данило Гетманцев заявив, що Верховна Рада може до 1 лютого відкласти штрафи для фізичних осіб-підприємців за незастосування касових апаратів.
З 1 січня 2022 року набуває чинності закон, відповідно до якого використання касових апаратів стане обов’язковим для ФОПів, які проводять розрахункові операції.
Бізнес, який отримує гроші від кінцевих покупців у формі готівки, жетонів, талонів або розрахунків з використанням банківських карток та інших платіжних систем, здійснює розрахункові операції має використовувати касові апарати.
Сума штрафу за порушення застосування РРО залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій: перша – 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.
В Україні зареєстровано близько 2 млн ФОПів, з яких 1,5 млн працюють за спрощеною системою оподаткування. За оцінками ДПС, касовий апарат знадобиться 10% або 150 тис підприємців, з яких понад 50 тис уже використовують РРО.
Штрафи за порушення застосування РРО-2022
КИЇВ, сУбота 20 ГРУДНЯ 2021
З 1 січня 2022 року є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять розрахунки готівкою. Платники єдиного податку першої групи не повинні застосовувати РРО.
За кожну транзакцію без фіскалізації платник має сплатити штраф. Сума штрафу залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій:
– перша – 100% від суми чека;
– друга та наступні – 150% від суми чека.
Органи податкових служб уповноважені здійснювати перевірки щодо використання бізнесом РРО та застосовувати штрафні санкції у разі виявлення порушень.
Нагадуємо, до 1 січня 2022 року продовжено застосування знижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО (ПРРО) під час проведення розрахункових операцій.
Яких груп ФОП стосується обов'язкове Застосування РРО?
КИЇВ, П’ЯТНИЦЯ 19 ГРУДНЯ 2021
Обов’язковість застосування РРО та ПРРО поширюється на підприємців ІІ-ІV груп. Податкова роз’яснила, що під дію закону не підпадуть хіба що ті підприємці, які використовують модель B2B, тобто працюють не з клієнтами-споживачами, а з такими самими ФОПами та юрособами і всі розрахунки проводять через банківський рахунок.
Підприємців, які не встигли заздалегідь зареєструвати реєстратор, податкова не штрафуватиме одразу з 1 січня. В Україні продовжено карантин, а відтак і перевірки бізнесу. Проте, як тільки мораторій на перевірки буде знято, податківці не залишать поза увагою ФОПів без касового апарату.
Рада провалила відстрочку щодо касових апаратів для ФОПів. Що це означає?
КИЇВ, П’ЯТНИЦЯ 17 ГРУДНЯ 2021
Верховна рада України провалила перенесення обов’язкового введення касових апаратів для ФОПів (фізичних осіб-підприємців) ще на один рік. Відповідний законопроект № 6376 навіть не змогли включити до порядку денного, оскільки це рішення підтримали лише 102 нардепи.
Документом пропонувалося внести зміну до абзацу четвертого пункту 61 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, а саме цифру “2022” замінити цифрою “2023”.
Таким чином, строки розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) платниками єдиного податку не переносяться на 2023 рік, оскільки сьогодні було останнє пленарне засідання Ради у 2021 році .
Ми є членами “Спілки Автоматизаторів Бізнесу” – громадської організації, яка об’єднує професіоналів в області автоматизації бізнесу, зацікавлених у розвитку сучасних інформаційних технологій, їх популяризації та ефективного використання в різних галузях економіки.
Наша команда надає комплексні послуги: ми виконаємо підбір необхідного обладнання, об’єднаємо його в зручну мережу, встановимо і налаштуємо програмне забезпечення.
Компанією пропонується обладнання провідних українських та світових виробників. Гера, ІКС-Маркет, Dibal, Datalogic. Виконується сервісно-технічній супровід придбаних вами пристроїв.
Колектив нашої фірми – єдина команда висококваліфікованих фахівців, дружня і організована.
Наша задача – зробити ваш бізнес зручним для вас та ваших клієнтів.